Presne za 4 týždne sa bude konať Startup World Cup & Summit: Praha opäť vyberie najlepších nováčikov Európy

Presne za 4 týždne sa bude konať Startup World Cup & Summit: Praha opäť vyberie najlepších nováčikov Európy

Dňa 14. októbra 2020 sa v pražskej Pragovce uskutoční Startup World Cup & Summit ( SWCSummit ). Hlavným bodom programu jednej z najväčších startupových podujatí v Európe bude kontinentálne finále súťaže Startup World Cup. O potenciálnu investíciu vo výške 500 000 dolárov a titul startupového “ majstra Európy “ sa stretne celkom 12 finalistov z predchádzajúcich regionálnych kôl. Šancu zažiariť budú mať aj slovenskí a českí nováčikovia. Prihlášky sú pre nich otvorené až do 30. septembra.

Regionálne kolo pre oblasť V4 sa uskutoční 13. októbra . Už teraz evidujeme vyše 400 prihlášok z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska – to je najviac za celú históriu. V predvečer SWC Summitu z nich porota vyberie víťaza, ktorý v celoeurópskom finále doplní 11 najlepších z ostatných regiónov.

Upresňuje Martin Vápeník, CEO zo spolupořadatelské spoločnosti UP21.

Inšpirácia od známych osobností

Na programe bude výrazne viac než len startupová súťaž. Usporiadatelia tradične oslovili rad známych osobností, ktoré sa zapoja ako speakeri či mentori. Hlavnými hviezdami tohtoročného ročníka budú :

  • Tosca Musk-členka svetovo preslávenej rodiny Musk (sestra Elona Muska) a zakladateľka úspešnej streamovacie platformy Passionflix, ktorá sa zameriava na romantické filmy a komédie; 
  • Marvin Liao – skúsený startupový investor z vyhláseného akcelerátora 500 Startups; 
  • Irina Nicoleta – riaditeľka zodpovedná za expanziu značky revoluta v regióne CEE; 
  • Tom Cwik – zástupca NASA, ktorý má na starosti prevádzanie kozmických vynálezov do normálneho pozemského života; 
  • Martin Tolar – český vedec a neurológ , ktorého spoločnosť Alzheon je aktuálne asi najbližšie k vynálezu lieku na Alzheimerovu chorobu. 

Popri vystúpenia týchto rečníkov budú na programe aj panelové diskusie na rôzne témy a menšie stretnutia pri stoloch mentorov, rovnako ako “ one-on-one “ schôdzky medzi predstaviteľmi startupov , korporácií a investorských spoločností .

Anti-covid opatrenia

“ Chceli sme v maximálnej miere zachovať možnosť stretávať sa a budovať väzby napriamo, pretože práve to je jeden z hlavných benefitov celej akcie. V súlade s aktuálnymi opatreniami sme však znížili maximálny počet účastníkov na 500. Aj z toho dôvodu plánujeme vybrané pasáže programu naživo streamovať na webe SWCSummitu – tak aby sa obsah dostal aj k tým, ktorí sa kvôli výpočtovým limitom nedostanú na akciu fyzicky, “ vysvetľuje Václav Pavlečka , CEO spoluusporiadateľskej spoločnosti Air Ventures .

“ Aj speakeri a finalisti zo vzdialenejších krajín sa zúčastnia na diaľku , prostredníctvom videohovorov. Vzhľadom k obmedzeniam medzinárodnej dopravy to bolo jediné zmysluplné riešenie, „dopĺňa Pavlečka . Samozrejmosťou podľa neho bude zabezpečenie dostatočného množstva dezinfekcie aj rúšok. Rovnako tak sa počíta s bezpečnými vzdialenosťami medzi jednotlivými stolmi.

Predaj vstupeniek  
Vstupenky môžu záujemcovia zaobstarať priamo na webe www.swcsummit.com , prípadne cez predajný portál GoOut.net. Cena začína na 1 890 korunách.     

Tí, ktorí si kúpili vstupenky už na jar na pôvodne plánovaný aprílový termín, nemusia mať strach – pôvodné lístky zostávajú platné. 

Komentáre