Čo vlastne robí konzultačná spoločnosť?

Aj vy si kladiete túto otázku? Z času na čas sa vám zjaví na monitore počítača reklama na akúsi konzultačnú spoločnosť, no nikdy presne neviete, čo konzultujú a s kým? Pozrime sa na to.

Úlohou konzultačnej spoločnosti sú jednoducho zmeny. Úspešné zmeny. Vy, vaša spoločnosť, organizácie či dokonca štátne inštitúcie ich nepotrebujete na to, aby vám povedali, čo robíte správne. Ich služby si objednávate, keď cítite, že potrebujete zmeny v riadení spoločnosti, keď sa musíte prispôsobiť zmenám zvonka alebo máte ambíciu uplatniť sa v cudzojazyčnom prostredí.

Ich portfólio môže byť špecifikované na jednu či dve aktivity, niektoré konzultačné spoločnosti, najmä tie veľké, majú záber širší.

Aby úžitok bol čo najväčší

Konzultačné spoločnosti sú tu však najmä na to, aby vám pomohli prekonať všetky bariéry, na ktoré cestou za svojim cieľom narazíte, a aby ste spolu nastavili systém opatrení, ktoré vám ani vašej firme neuškodia, ale, naopak, prinesú želaný úžitok. Tým úžitkom môže byť čokoľvek, od zefektívnenia procesov vašej firmy, zvýšenie výkonnosti vašich zamestnancov, optimalizácia, vývoj softvérovej aplikácie, zníženie nákladov a zvýšenie predaja či len obyčajné, no nie tak jednoduché správne nastavené GDPR a poriadok v účtovníctve.

Konzultačné spoločnosti tak pomáhajú spoločnostiam nastaviť dlhodobé riešenia pre ich fungovanie. Konzultantom by pre svoje vlastné dobro preto nemal byť niekto, kto nedokáže dotiahnuť veci do úspešného konca a nemá trpezlivosť. Práca konzultantov so správne nastavenou metodológiou má vopred predurčenú cestu, bez pomoci klienta to ale nepôjde.

Nastavia vám zrkadlo

To, čo potrebujú konzultanti k svojej práci od klientov, je bezvýhradná dôvera a vzájomné pochopenie prístupov k problematike. Proces zmeny bude mať i svoje nepríjemné stránky. Ak sú práve tým, čo klienta od zmeny doteraz odrádzalo, možno práve preto potrebuje konzultačnú spoločnosť. Jej oslovenie je teda prvým dobrým krokom k úspechu.

Potom sa spolu môžete pustiť do analýzy súčasného stavu vašej firmy a vašich aktivít, zhodnotenia podmienok zmeny, identifikácie problémov a účelu zmeny, vypracovania rizikovej analýzy či monitoringu zmeny za neobmedzenej podpory konzultačnej spoločnosti.

Aspoň to a ešte omnoho viac robíme pre svojich klientov my v konzultačnej spoločnosti StormLevel Consulting. Stačí nás kontaktovať a radi vám vysvetlíme, ako môžeme byť nápomocní aj vašej firme.


 

Komentáre